Nastavení cookies

Obřízka - cirkumcize

Prsa, břicho, obličej...
 

Úprava mužských pohlavních orgánů, obřízka - základní informace

 

Obřízka - úvod

Stejně jako ženy, tak i muži mohou chtít upravit své genitálie. Jediné však, co se na penisu chirurgicky upravit opravdu dá, je předkožka a její úpon, takzvaná uzdička penisu. Mnoho dospělých mužů se léta trápí takovým problémem, jako je zúžení předkožky či její krátká uzdička. Stačí jen navštívit plastického chirurga, náprava je jednoduchá. Spočívá buď v odstranění celé předkožky, nebo v jejím uvolnění a v prodloužení uzdičky. Někteří muži, i z estetických důvodů si přejí úplné odstranění předkožky – obřízku. Obřízka neboli cirkumcize se v některých kulturách provádí zcela běžně, i v USA je odstranění předkožky zákrokem poměrně běžným, prováděným u více než poloviny amerických chlapců a mužů, a říká se, že muži po obřízce jsou lepšími a kvalitnějšími milenci. Navíc některé vědecké práce prokazují, že jejich partnerky daleko méně trpí rakovinou děložního čípku a má to velmi pravděpodobně souvislost s výrazně lepší hygienou.

Lze penis zvětšit?

Pánové, musíme vás zklamat. Chirurgicky se penis opravdu efektivně zvětšit nedá. Dá se jen o trochu povysunout ze svého lůžka, takže v klidovém stavu je o něco větší, má to ale za následek jeho uvolnění, takže při erekci nedrží pevně. Vzhledem k vzniklým estetickým a funkčním poruchám je tedy tento výkon spíše na škodu věci. 

Jsem vhodným kandidátem pro tento zákrok?
Pokud máte  předkožku zúženou natolik, že ji nelze přetáhnout přes žalud (jedná se o fimózu), je obřízka více než potřebným zákrokem. Horším, akutním stadiem fimózy je tzv. parafimóza: „Parafimóza je komplikace fimózy, kdy se už primárně obtížně přetažitelná předkožka přetáhne přes žalud, ale nevrátí se a zaškrtí penis. Dochází pak k otoku žaludu. 
Dalším zdravotním důvodem pro podstoupení obřízky jsou opakovaná infekční onemocnění předkožky a žaludu. 
Pacientem vyžadujícím cirkumcizi se může stát i člověk, jemuž přítomnost předkožky vadí z hygienických, estetických, osobních nebo náboženských důvodů.

Výhody obřízky

  • Dle některých studií obřízka snižuje riziko hrozby výskytu nádoru pohlavního údu. V předkožkovém vaku se hromadí takzvané smegma, které je rakovinotvorné, takže významně přispívá ke vzniku rakoviny penisu.
  • Obřízka  snižuje riziko přenosu chorob například papiloma viru na partnerku, čímž se u ženy zmenší možnost vzniku rakoviny děložního čípku.
  • Citlivost žaludu se sníží, což vede k oddálení vyvrcholení a podle některých odborníků se tím vyřeší  problémy s předčasnou ejakulací a muži potom mají při sexuálním aktu delší výdrž.
  • Po obřízce klesá míra hrozby přenosu mykóz a bakteriálních zánětů, takže obřízka je i z lékařského hlediska vřele doporučena.
  • Mužská obřízka může dokonce snížit riziko přenosu viru HIV. Studie Světové zdravotnické organizace (WHO) prokázala pozitivní vliv obřízky na prevenci vzniku AIDS. Jedním z možných vysvětlení je fakt, že úd zbavený předkožky je méně náchylný ke vzniku infekcí včetně těch sexuálně přenosných, což snižuje možnost přenosu viru HIV. Třeba však dodat, že nutnost použití kondomu tímto objevem neodpadá.

Jak dlouho trvá obřízka?

Jedná se o krátký zákrok, který obvykle trvá asi 30 minut.

Co zahrnuje operace?

Mužská obřízka, neboli cirkumcize, je krátký zákrok, při kterém se chirurgicky odstraní předkožka, která překrývá žalud. Vzniklá rána je pak sešita jemným, vstřebatelným materiálem.

Je obřízka bolestivá?

Ačkoliv se jedná o  velmi citlivá místa, rozhodně se nemusíte obávat bolesti. Samotný zákrok je proveden v narkóze a po operaci jsou operovaná místa ještě několik dní citlivější, ale určitě se nejedná o bolest a brzy se vše vrací k úplnému normálu.

Jaký typ anestetik se používá?

Operace se provádí ve většině případů v celkové anestézii. Na vlastní žádost pacienta nebo u starších a nemocných lidí, kde je riziková celková anestézie, můžeme přistoupit k anestézii lokální.

Co se děje hned po obřízce?

Po zákroku provedeném v celkové anestézii je nutná půl až jednodenní hospitalizace. Pokud je použita lokální anestézie, pacient je propuštěn do domácího ošetřování ihned po zákroku. Oblast rány je zakryta sterilním krytím na jeden den, potom je možno ponechat volně, ale několikrát denně dezinfikovat. 2-3 týdny je nutná zvýšená hygiena a vhodné jsou heřmánkové koupele.

Ceník - obřízka

 
  • Předkožka - obřízka - v celkové anestezii
    13 900 Kč - 23 900 Kč
Kompletní ceník služeb
 

Konzultace zdarma

Máte dotaz nebo se chcete objednat na konzultaci, neváhejte nás kontaktovat. Tel. +420 596 123 854 nebo...